شنبه , مهر 1 1402

5 نکته کلیدی در بازسازی آپارتمان و تعمیرات ساختمان که باید بدانید

بازسازی آپارتمان و نوسازی خانه یکی از جمله مواردی است که اکثر خانواده ها معمولا با آن روبرو می شوند. با توجه با افزایش قیمت منازل مسکونی وکاهش قدرت خرید برای آپارتمان و خانه نوساز، یکی از جمله کارهایی که می توان در این شرایط انجام داد، بازسازی و نوسازی ساختمان ها و تعمیرات آنها است. قبلا در مورد راهکارهای چشمگیر کاهش هزینه های بازسازی ساختمان صحبت کردیم. با ما همراه باشید تا نکات دیگری را در مورد بازسازی خانه برای شما مطرح کنیم.

1- تشخیص درست مشکل تعمیرات ساختمان

یکی از امور مهم در بازسازی ساختمان ها و بخصوص در بخش تعمیرات ساختمان، تشخیص درست عیب کار است. به اصطلاح گفته می شود اگر یک مشکل یا مساله خوب فهمیده و مشخص شود 50 درصد آن مشکل حل شده است. این مساله در کار بازسازی آپارتمان هم صادق است. حتما کسانی را بکاربگیرید که متخصص این کار باشند تا بتوانند با حداقل هزینه، مشکل شما را حل کنند. طوری نباشد که پس از تعمیرات ساختمان مشکل و ایراد همچنان باقی بماند.

 

2- گرفتن مشاوره های تخصصی

فردی که کار بازسازی آپارتمان یا ساختمان شما را انجام می دهد باید فرد فنی و متخصص باشد. دارای تجربه عملی و تخصصی بوده وکار شما را کار خود، فرض کند. از همه مهمتر نظرات مشورتی خوبی جهت کاهش هزینه ها و سرعت کارها بدهد و با ارئه نکات فنی و تخصصی جهت هرچه بهتر انجام شدن کارها شما را راهنمائی کند. بدین صورت کار بازسازی آپارتمان و خانه شما، هم سریعتر و هم اصولی انجام می شود و از دوباره کاری ها که در بازسازی ساختمان خیلی پیش می آید جلوگیری می شود.

نمونه قرارداد بازسازی ساختمان / فنی / کاربردی

 

3- تضمین کار بازسازی آپارتمان

یکی از مسائل مهم که می بایست در بازسازی آپارتمان و خانه توجه شود، تضمین کار توسط مجری یا فردی که می خواهد برای شما کار بازسازی را انجام دهد، می باشد. باید به شکلی مثلا در قرارداد فی مابین، کاری که انجام بازسازی آن توسط مجری انجام می شود، تضمین شود. این طور نباشد که طرف پس از بازسازی خانه و آپارتمان دیگر پاسخگو نباشد. بلکه مجری بازسازی می بایست در مورد قصور ناشی از کار که از طرف وی بوده، جوابگو بوده و رضایت شما را جلب کند. زیرا گاها بعضی از ایرادات پس از بهره برداری مشخص می شود. البته طوری نشود که برای یک کار کوچک بخواهید تضمین بگیرید. این مورد برای کارهای با آیتم های زیاد است.

 

بازسازی آپارتمان

4- توجه به کاهش مصرف انرژی

کشور ما به دلیل قیمت ارزان انرژی، توجه کمتری به روشهای کاهش مصرف انرژی در ساختمان می شود. یکی از موارد مهمی که باید در بازسازی آپارتمان و ساختمان مورد توجه قرار بگیرد، توجه به مصرف انرژی در ساختمان است. یعنی باید در طراحی ها و نوع مصالح مصرفی به این مورد توجه کافی شود. درست است که انرژی نسبتا ارزان است ولی باید تمهیداتی در نظر گرفت تا در درازمدت هزینه های بهره برداری ساختمان کاهش یابد. این موارد باید از همان ابتدا در انتخاب نوع مصالح مصرفی و موارد تعمییراتی دقت و توجه کافی شود. مثلا عایق کاری حرارتی مناسب ساختمان، درزگیری جداره، استفاده از پنجره های دوجداره مناسب و مواردی از این دست که می تواند تاثیر بسزایی در کاهش مصرف انرژی داشته باشید.

 

5- خرید مصالح با کیفیت

برای بازسازی آپارتمان یا منزل مسکونی خود حتما به خرید اجناس با کیفیت و قیمت مناسب دقت کنید. حتما از متخصصین در حوزه ساخت و ساز کمک بگیرد تا بتوانید خرید های خوبی داشته باشید. یعنی فرد یا شرکتی که اجناسی را به شما می فروشد دارای اجناس با کیفیت بوده و صادقانه آنها را به شما معرفی کند و دربرابر خرید شما پاسخگو باشد.

 

امیدارویم که مطالب ارائه شده برایتان مفید واقع شده باشد. اگر نظری داشتید خوشحال می شویم با ما در میان بگذارید.

 

همچنین ببینید

نکات مهم قبل از قرارداد خاکبرداری ساختمان (گودبرداری ساختمان) و نمونه قرارداد

یکی دیگر از قراردادهای مهم ساختمانی قرارداد خاکبرداری و گودبرداری ساختمان می باشد. اولین اقدام …

۲ نظر

    • سلام رضا جان ممنون از نظر جنابعالی خوشحالیم که مطلب ارائه شده مورد توجه شما قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *