سه‌شنبه , فروردین 8 1402

نمونه قرارداد بازسازی ساختمان / فنی / کاربردی

 

یکی قراردادهای پرکاربرد ساختمانی، قرارداد بازسازی ساختمان می باشد. با توجه به هزینه های بالای ساخت و عدم توان خرید مسکن نوساز، یکی از اقداماتی که مالکین ساختمان ها انجام می دهند، بازسازی و نوسازی ساختمان می باشد. جهت کاهش هزینه های بازسازی ساختمان،  بعضی مالکین خودشان این کار را انجام می دهند و بعضی دیگر جهت سهولت کار تمامی عملیات بازسازی ساختمان را به افرادی که در این حوزه تجربه دارند واگذار می کنند. درصورتی که بخواهید کار نوسازی ساختمان خود را به افراد دیگر واگذار نمائید، پس از انتخاب پیمانکار مناسب، نیاز به تنظیم قرارداد بازسازی ساختمان دارید.

 

راهکارهای چشمگیر کاهش هزینه بازسازی ساختمان

 

اهمیت نوشتن قرارداد بازسازی

متاسفانه یکی از موارد اختلافی مهم بین کارفرما و پیمانکار نبود قراردادهای مناسب کاری است. در ابتدای کار آنقدر عجله وجود دارد که کسی به تنظیم قرارداد جهت اجرای کار فکر نمی کند. البته تا حدی هم درست هست، چون تنظیم قرارداد خوب زمان بر بوده و نیاز به ساعت ها وقت و زمان می باشد. ضمن اینکه ممکن است بعضی از نکات فراموش شود. حتی اگر قرارداد بسته شود باز در حین کار متوجه می شویم اشکالاتی است. در باب نوشتن قرارداد مزایای بسیار زیادی هست که خود شما هم خوب می دانید و نمی خواهیم وقت شما را از این بابت بگیریم. فقط بطور اختصار می گوئیم یک قرارداد شفاف و روشن جلوی بسیاری از اختلاف ها را در آینده می گیرد.

 

 

انواع قرارداد بازسازی

قرارداد بازسازی ساختمان در دو نوع می تواند تنظیم شود. نوع اول، قراردا بازسازی ساختمان بدون مصالح یا اصطلاحاَ دستمزدی می باشد. در این نوع قرارداد پیمانکار فقط مبلغی از بابت دستمزد انجام کار می گیرد و هزینه های تهیه تمامی مصالح، ابزارآلات کار و کارگران و نیروهای فنی کار به عهده کار فرما می باشد. در این نوع قرارداد بخاطر اینکه بعضا پیمانکار دستمزد خود را بصورت درصدی از هزینه های بازسازی می گیرد به آن قرارداد بازسازی درصدی ساختمان  نیز می گویند. نوع دوم، قرارداد بازسازی ساختمان با مصالح می باشد. در این نوع قرارداد، پیمانکار هزینه تمامی انجام عملیات بازسازی ساختمان را شامل تهیه مصالح،  ابزارآلت مورد نیاز و نیروی انسانی مورد نیاز برای انجام کار را شخصا پرداخت می نماید و از بابت انجام این کار مبلغ ثابتی را با شما توافق می نماید. هر دو نوع قرارداد یکسری مزایا و معایبی دارد.  توصیه ما با توجه به این که تغییرات در حین انجام کار در بازسازی ساختمان زیاد است و همچنین تنوع در خرید مصالح ساختمانی بسیار زیاد است و بهتر است کارفرما در انتخاب مصالح نقش داشته باشد ، قرارداد نوع اول است. لذا قراردادی که برای شما تهیه شده است از نوع قرارداد دستمزدی می باشد. امیدواریم در آینده نوع دیگر قرارداد بازسازی ساختمان، یعنی قرارداد بازسازی با مصالح ساختمانی ارائه کنیم.

 

نکات مهم در بازسازی آپارتمان و تعمیرات ساختمان

 

مزایای نوشتن قرارداد بازسازی

فروشگاه اینترنتی تامِس در راستای خدمت به جامعه مهندسی و مردم عزیزمان تصمیم به انتشار یک سری قراردادهای تخصصی نموده است. قبل از این یک نمونه قرارداد رابیتس بندی ارائه شد که مورد خرید علاقمندان قرار گرفت. بدین منظور یک نمونه قرارداد بازسازی ساختمان جهت کارفرمایان و پیمانکاران عزیز ارائه شده است. در این قرارداد سعی شده است تا جای ممکن موارد اختلافی شفاف و روشن توضیح داده شود تا بعدا باعث اختلاف نشود. همچنین تلاش شده است یک قراداد کاربردی و فنی ارائه شود.یکی از موارد مهم در قراردادها، کنترل های مرحله حین انجام قرارداد می باشد که برای این مورد هم تمهیدات خاصی در قرارداد در نظر گرفته شده است.

 

ضرروت تهیه قرارداد بازسازی ساختمان

برای بازسازی ساختمان، آپارتمان و یا منزل مسکونی، با توجه به هزینه های بالا، میلیون ها تومان هزینه می شود. توصیه ما به کارفرمایان محترم این است جهت هر چه بهتر انجام شدن کارتون این نمونه قرارداد بازسازی ساختمان را تهیه کنید. این مقدار سرمایه گذاری جهت خرید این قرارداد در برابر میلیون ها تومان هزینه برای بازسازی ساختمان مبلغ بسیار ناچیز است و دارای نکات بسیار کاربردی است که باعث بهتر انجام شدن کار شما می شود. همچنین به پیمانکاران عزیز هم توصیه می کنیم بخاطر جلوگیری از رفع بسیاری از ابهامات حین اجرای کار، بهتر است این قرارداد را تهیه کنند. ارزش خرید قرارداد بازسازی ساختمان به منظور استفاده افراد بیشتری فقط مبلغ 67,000 تومان در نظر گرفته شده است که می توانید از لینک پائین این صفحه خریداری نمائید.

 

پس از دانلود قرارداد بازسازی ساختمان بلافاصله می توانید از نسخه قرارداد بصورت فایل پی دی اف (PDF) و فایل وُرد(Word)  استفاده کنید. در صورت نیاز فوری می توانید فایل پی دی اف آن را پرینت گرفته و صرفا جاهای خالی آن، مثل مشخصات طرفین و دیگر موارد را پر کرده و استفاده نمائید. در صورت نیاز به تغییرات تایپ شده هم، می توانید از فایل وُرد استفاده نموده و به راحتی تغییرات مورد نظرتان را داخل آن تایپ نموده و پس از اصلاح پرینت گرفته و استفاده نمائید.

 

امیدوارم ما هم به سهم خود باعث کاهش اختلافات و تعارضات ناشی از این قراردادها باشیم. ممنون می شویم نظرات شما را در رابطه با این قرارداد در قسمت نظرات و پیشنهادات داشته باشیم.

برای خرید و دانلود کلیک کنید (لینک مستقیم)

همچنین ببینید

نکاتی که قبل از قرارداد خاکبرداری ساختمان (گودبرداری ساختمان) باید بدانید

یکی دیگر از قراردادهای مهم ساختمانی قرارداد خاکبرداری و گودبرداری ساختمان می باشد. اولین اقدام …